|
상세 정보 |
|||
| 제품명: | P5 야외 LED 디스플레이 | 픽셀 피치: | 5mm |
|---|---|---|---|
| 새로 고치다: | 1920/3840HZ | 패널 크기: | 960*960mm |
| 그레이스케일: | 14-16비트 | 색상: | RGB 풀 컬러 |
| 재료: | 알류미늄 | 제어 시스템: | 노바스타 |
제품 설명
- Seamless Stitching Design Finished standard cabinets, no obvious splicing seams between cabinets, more beautiful display effect.
- Good Waterproof Design Designed by waterproof rubber strip on door. Designed by waterproof cap on keyhole.
- High Refresh 3840Hz Up to 3840Hz refresh rate for high-definition display.
- Aluminum alloy The Cabinet is made of aluminum alloy, lighter and does not rust.
- Good Heat Dissipation Built-in fan to form a good cooling system
- Using High-quality LED Lamp Longer life than general products on the market.
![]()
| Type Number | M5 |
| Dimension(MM) | 960x960x128MM |
| Max Power(W) | 900W |
| Cabinet Weight(KG) | 30KG |
| Refresh Rate(Hz) | 1920/3840Hz |
| Pixel Pitch(MM) | 5MM |
| Led Standard | SMD1921 |
| Pixel Density(Dot/M²) | 40000Dot/M² |
| Brightness(CD/M²) | 5500CD |
| Viewing Angle | 140° |
| IP Rate | IP65 |
| Cabinet Material | Aluminum Alloy |
| Maintenance | Back |
| Grey Level | 14-16Bit |
| Working Temperature | -20-40°C |
| Working Humidity | 10%~90%RH |
| Life Span | ≥100000 Hours |
| Working Voltage | AC110V/220V, 50/60Hz |
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
- Product Quality
-
We offer customers a comprehensive solution for series-related products.
-
We deliver high-quality products that exceed customer expectations.
-
We provide a one-year free warranty with optional extended coverage upon renewal.
-
- Best Service
-
We can provide 24/7 customized online service.
-
We can offer customers free installation guidance and technical support.
-
We are committed to providing products and technical support to any country or region worldwide. Currently, our products have covered more than 100 countries and regions.
-
Q1. What's your MOQ? Can I place a small order quantity for the first time?
A: For new customers, a small order quantity is accepted for the first trial order. The larger the quantity you order, the better the price we can offer.Q2. Can I request some samples for testing and evaluation before placing a formal order?
A: Yes, you are warmly welcome to request samples.Q3. What payment terms do you accept?
A: For mass orders, we usually prefer L/C or T/T. For samples, we accept PayPal.Q4. How many years of warranty do you offer for your products?
A: For most of our products, we offer a 3-year warranty. For commercial lights, we offer a 2-year warranty.Q5. Can you produce ODM or OEM products?
A: Yes, ODM and OEM orders are accepted.Q6. How does the ordering process work for lighting products?
A:-
First, let us know your requirements or application.
-
We will provide a quote based on your requirements or our suggestions.
-
The customer confirms the samples and places a deposit for the formal order.
-
We then arrange production.
-



